• قوانین و مقررات

 • بنام خدا


  این قوانین و مقررات منحصرا کاربران و اعضای سایت پولچه را مخاطب قرار می دهد و ممکن است با گذشت زمان به هر دلیل بر اساس نیاز های جدید سیستم تغییر یابد. بنابراین قبول می کنید همواره مطابق با قوانین روز وبسایت فعالیت نموده و فعالیت های خود را در این وبسایت مطابق با این مستند بروز نمایید. لازم بذکر است قوانین و مقررات تنظیم شده در این مستند با احترام به کاربران و قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران وضع گردیده است.
  پولچه تحت حمایت قانونی و از امتیازات شرکت توسعه فناوری ارکان (سهامی خاص) به شماره ثبت 327985 تهران می باشد.
  این سیستم از پایه توسط متخصصان شرکت طراحی گردیده و چرخه کاری آن طوری طراحی گردیده که حمایت از خریدار و فروشنده در اولویت و بطور عادلانه و بیطرفانه صورت پذیرد.

  الف) تعاریف

  1. سیستم در هر کجای این مستند بمعنی خدمات ارائه شده توسط این خدمات دهنده با نام تجاری پولچه می باشد که ممکن است خدمات خود را بصورت آنلاین در قالب وبسایت یا اپلیکیشن موبایل یا سرویس های برنامه نویسی یا اشکال دیگر ارائه نماید.
  2. فروشنده به شخص یا اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی اطلاق می گردد که بنحوی بواسطه سیستم کسب در آمد می نماید.
  3. خریدار به شخص یا اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی اطلاق می گردد که متقاضی دریافت خدمات از فروشنده در ازای پرداخت وجه می باشد.
  4. پروفایل شخصی به صفحه ای اطلاق می گردد که نمایش دهنده و معرفی کننده کاربر و نام و توضیحات نوشته شده توسط وی می باشد.
  5. پروفایل کاری به شغل یا خدماتی اطلاق می گردد که توسط فروشنده از طریق پنل کاربری ایجاد گردیده و در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

  ب) قوانین جامع

  ب-1) عضویت و کاربری

  1. تمامی خدمات و تراکنش های مالی سیستم در ازای عضویت و دریافت حساب کاربری قابل ارائه خواهد بود.
  2. هر کاربر در عین حال هم میتواند فروشنده خدمات و هم خریدار خدمات دیگران باشد.
  3. کاربران می بایست در انتخاب نام کاربری و توضیحات مندرج در صفحه پروفایل از بکارگیری جملات، واژه ها و عبارات غیر اخلاقی و مغایر با قوانین کشور ایران خودداری نمایند.
  4. معرفی و درج روش های ارتباطی جایگزین از جمله شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس پستی، شناسه در شبکه های اجتماعی و پیام رسان و غیره در صفحات نمایش پروفایل شخصی و کاری مجاز نبوده و منجر به مسدود سازی حساب کاربری خواهد گردید.
  5. کاربران می بایست تنها از امکانات ارائه شده در این سیستم جهت برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده نموده و از معرفی و تبادل راه های ارتباطی جایگزین از جمله شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس پستی، شناسه در شبکه های اجتماعی و سرویس های پیام رسان مانند تلگرام، یاهو، اسکایپ و غیره خودداری نمایند.
  6. هرگونه لینک و آدرس دهی به وبسایت یا منابعی بغیر از وبسایت های مرتبط با سیستم مجاز نبوده و منجر به مسدود سازی حساب کاربری خواهد گردید.
  7. کارشناسان سیستم اجازه خواهند داشت تا تمامی مکاتبات و سفارشات را بمنظور شناسایی تخلفات بررسی نمایند.

  ب-2) معاملات

  1. هرگونه انتقال و جابجایی وجوه مالی خارج از چرخه کاری سیستم تخلف محسوب گردیده و کاربران اعم از خریدار و فروشنده می بایست از معرفی و تبادل شماره حساب یا شماره کارت و سایر روش های انتقال وجه جدا خودداری نمایند.
  2. پرداخت مبالغ در چرخه کاری سیستم بطور غیر مستقیم اما خودکار صورت خواهد پذیرفت بدین معنی که کاربران هنگام پرداخت ابتدا حساب کاربری خود را شارژ نموده سپس سیستم اقدام به مدیریت و جابجایی مبالغ مابین حساب های کاربری خواهد نمود.
  3. درخواست برداشت وجه و واریز به حساب بانکی تنها در صورت تکمیل و ارائه مدارک مورد نیاز حسابداری که از طریق پنل کاربری قابل ارسال می باشد امکانپذیر خواهد بود.
  4. حداقل مبلغ برای درخواست برداشت وجه و واریز به حساب 10،000 تومان می باشد.
  5. جهت ثبت درخواست برداشت وجه و واریز به حساب بانکی می بایست حداقل 14 روز از آخرین برداشت سپری شده باشد.
  6. کارمزد انتقال بین بانکی وجه در تراکنش های مالی میان پولچه و کاربر بعهده کاربر خواهد بود و از کل مبلغ واریزی کسر خواهد گردید.
  7. هزینه ارسال پیام های اطلاع رسانی توسط پیامک بعهده کاربر می باشد. پولچه در ابتدا مبلغی بعنوان پاداش عضویت به حساب کاربر واریز می نماید که معمولا بعنوان پرداخت هزینه های پیامک صرف می گردد. پس از اتمام این مبلغ کاربر می بایست با شارژ حساب خود یا از محل درآمد های خود دریافت پیامک را فعال نگاه دارد.
  8. اگر به هر دلیل اعم از تاخیر در تحویل سفارش، عدم تحویل سفارش طبق توافق، کیفیت نامطلوب خدمات یا دلایلی که از جانب فروشنده مطرح گردد هریک از طرفین درخواست لغو سفارش را داشته باشد، در صورتی که بطور توافقی حل و فصل نشود با استفاده از گزینه "درخواست قضاوت" کارشناس سیستم نتایج را بررسی نموده و وضعیت سفارش را بطور عادلانه مشخص خواهد نمود.

  ب-3) تعهدات

  1. کاربران متعهد می گردند شیوه کاری سیستم را به همان شکلی که نمایش داده شده و اداره می گردد پذیرفته و خود را سازگار نمایند.
  2. کاربران می بایست در هر حالتی رعایت ادب و احترام با سایر کاربران و کارشناسان سیستم را بجای آورده در غیر اینصورت هرگونه بی احترامی ممکن است در تصمیمات کارشناسان موثر واقع گردد.
  3. هرگونه تلاش و آزمایش در جهت نفوذ و آسیب رسانی به سیستم، حساب های کاربری دیگر و سرور ها مطابق قوانین حوزه رایانه ای کشور جرم تلقی گردیده و پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.

  ب-4) رفع مسئولیت

  1. کاربران بتنهایی مسئول نگهداری و حفاظت از مشخصات ورود به حساب کاربری از جمله آدرس ایمیل، شماره تلفن و رمز عبور و عدم اشتراک این مشخصات با اشخاص غیر خواهند بود.
  2. در صورت بروز تخلف، مدیران و مسئولین سیستم هیچگونه مسئولیتی در قبال حساب کاربری شخص متخلف نداشته و سیستم اجازه خواهد داشت بدون اطلاع قبلی حساب کاربری را مسدود نموده و مبالغ موجود در حساب را بنفع خود ضبط و از پاسخگویی به شخص متخلف امتناع ورزد.

  ج) فروشندگان

  ج-1) شرایط

  1. سیستم در حال حاظر فقط از فروشندگان ایرانی یا فارسی زبانان مستقر در ایران که دارای شماره حساب بانکی بنام خود می باشند حمایت می نماید.
  2. در حال حاضر فقط خدمات غیر فیزیکی و غیر حضوری در سیستم ارائه می گردد. ارائه خدماتی که بنوعی نیاز به تولید کالای قابل لمس و یا ارسال از سوی فروشنده به خریدار یا نیاز به حضور فیزیکی فروشنده در محل خریدار داشته باشد تخلف محسوب شده و مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

  ج-2) ایجاد و ویرایش شغل

  1. ایجاد شغل در سیستم می بایست سازگار با قوانین کشور ایران بوده و هرگونه عناوین شغلی که بنحوی قابلیت آسیب رسانی فرهنگی و اجتماعی داشته باشد پذیرفتنی نخواهد بود.
  2. تشویق به استفاده از سیگار، مواد مخدر، مشروبات الکلی، تشویش اذهان عمومی و هرگونه موارد مغایر با قوانین کشور ایران جرم تلقی گردیده و مشمول پیگرد قانونی و امنیتی خواهد گردید.
  3. فروش خدماتی که طبق قوانین کشور ایران ممنوع المعامله می باشند مانند آموزشات تروریستی و ضد امنیتی، آموزش تولید مواد مخدر و مشروبات الکلی، خدمات شبکه های ماهواره ای، خدمات عبور از فیلترینگ و غیره مجاز نمی باشد.
  4. محتوی فایل های رسانه ای که بعنوان کاور یا نمونه کار در صفحه پروفایل کاری قرار می گیرد می بایست مطابق با قوانین کشور ایران و قوانین ذکر شده در این مستند باشد.
  5. ویدئو ها و تصاویری که بعنوان کاور یا نمونه کار قرار داده می شود می بایست تصویری از چهره فروشنده و یا نمونه کاری باشد که توسط همان فروشنده تولید گردیده است.
  6. ویرایش عنوان شغل و همچنین متن توضیحات شغل در صفحه پروفایل کاری پس از تایید، تنها در صورتی که ماهیت کار را تغییر ندهد پذیرفته خواهد شد.
  7. ویرایش عنوان افزودنی ها پس از تایید، تنها در صورتی که ماهیت افرودنی را تغییر ندهد پذیرفته خواهد شد.

  ج-3) زیبا سازی

  1. ویدئو و تصویری که به عنوان کاور انتخاب می گردد می بایست صدمه ای به نمای ظاهری سیستم نزده در غیر اینصورت استفاده از آن بعنوان کاور پذیرفته نخواهد شد.
   پی نوشت: استفاده از تصاویر آماده که به وفور در فضای اینترنت مشاهده می گردد و از رنگبندی، کیفیت، نظم و اندازه مناسبی برخوردار نیستند پذیرفته نخواهد گردید.

  ج-4) سفارشات

  1. تمامی سفارشات می بایست تنها بواسطه امکاناتی که سیستم در اختیار فروشنده قرار داده است دریافت و تحویل گردد و بند های مندرج در قوانین جامع نیز مد نظر قرار گیرد.
  2. مبالغ دریافت شده بابت هر سفارش تا تحویل نهایی خدمات و تایید کاربر مسدود و غیر قابل برداشت خواهد بود.
  3. برای فروشندگان جدید 20 درصد از مبلغ کل هر معامله سهم سیستم خواهد بود که پس از تحویل کامل سفارش از حساب فروشنده کسر خواهد گردید.
  4. پس از دریافت سفارش، فروشنده می بایست در اسرع وقت نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش سفارش اقدام نماید. در غیر اینصورت سفارش بصورت خودکار لغو گردیده و در صورت تکرار، انتشار شغل یا پروفایل کاری متوقف می گردد.
  5. عدم پذیریش سفارشات می بایست همراه با توضیحات کامل برای خریدار باشد. بدون ذکر دلیل و توضیحات قانع کننده ممکن است سیستم انتشار شغل یا پروفایل کاری را متوقف سازد.
  6. سفارشاتی که همراه با افزودنی انتخاب شده با مشخصه تحویل سریع باشند، مشمول امکان پذیرش یا عدم پذیرش نخواهند بود و سفارش بلافاصله بطور خودکار تایید و آغاز خواهد گردید و فروشنده می بایست ظرف مدت تعیین شده سفارش را تحویل دهد.
  7. تمامی سفارشات می بایست ظرف مدت تعیین شده تحویل خریدار گردد. در غیر اینصورت خریدار حق اعتراض و گزارش تخلف فروشنده را خواهد داشت و در نهایت سیستم نسبت به لغو سفارش و حتی لغو انتشار شغل یا پروفایل کاری اقدام خواهد نمود.
  8. سفارشات می بایست دقیقا مطابق با شرایط ذکر شده و مورد توافق تحویل خریدار گردد.
  9. ارسال فایل می بایست تنها از طریق جعبه پیام سفارش صورت پذیرد.

  ج-5) تعهدات

  1. فروشنده متعهد می گردد مجوز و حق بهره برداری مادی و معنوی از محصولاتی که بعنوان نمونه کار معرفی می گردد را دارا می باشد و تمامی مسئولیت های حقوقی ناشی از نقض حقوق ناشران و پدید آورندگان متوجه وی خواهد بود.
  2. فروشنده متعهد خواهد شد که تمامی حقوق محصول ارائه شده اعم از مالکیت مادی و معنوی، حق استفاده و اشتراک محصول با اشخاص غیر را تماما در اختیار داشته و بواسطه معامله با شخص خریدار این امتیازات را به وی واگذار خواهد نمود. در غیر اینصورت شرایط ارائه خدمات می بایست از قبل برای خریداران ذکر گردد.
   تبصره: در صورتی که سفارش طبق دستورالعمل و درخواست خریدار انجام شود، تمامی مسئولیت و عواقب ناشی از عدم رعایت موارد قانونی بعهده خریدار خواهد بود.
  3. فروشنده می بایست امین بوده و حفظ حریم خصوصی خریداران را جدی بگیرد. در غیر اینصورت عواقب ناشی از شکایات قانونی تماما بعهده فروشنده خواهد بود.

  د) خریداران

  د-1) سفارشات

  1. محتوی سفارشات می بایست سازگار با قوانین کشور بوده و درخواست های غیر مجاز، غیر معمول و غیر اخلاقی ممنوع می باشد.
  2. فروشنده نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش هر سفارش با توجه به امکان سنجی، حجم کار و غیره صاحب اختیار خواهد بود. این تاییدیه ممکن است تا 24 ساعت بطول بیانجامد.
  3. زمان باقی مانده برای تحویل سفارشات از لحظه تایید توسط فروشنده محاسبه خواهد گردید بغیر از سفارشاتی که همراه با افزودنی "تحویل فوری" باشند که در این حالت سفارش بلافاصله بطور خودکار تایید و آغاز می گردد.
  4. خریدار می بایست توضیحات تکمیلی و ضمائم لازم که به درک خریدار نسبت به نحوه انجام سفارش کمک می کند را پس از سفارش بطور کامل از طریق جعبه پیام سفارش ارسال نماید.
  5. در صورت نیاز فروشنده به اطلاعات و ضمایم تکمیل کننده، خریدار می بایست در اسرع وقت نسبت به ارسال لوازم از طریق جعبه پیام سفارش اقدام نماید.
  6. ثبت نظر و امتیاز برای فروشندگان تنها پس از پایان کامل هر سفارش ممکن خواهد بود.
  7. خریدار می بایست در امتیاز دهی و ثبت نظر در مورد تجربه کار با فروشنده منصفانه و عادلانه برخورد نماید.
  8. لغو سفارش تنها بصورت توافقی و یا از طریق گزینه "درخواست قضاوت" با ذکر دلایل قانع کننده قابل انجام خواهد بود.
  9. هزینه قابل پرداخت هر سفارش بطور کامل با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در "سبد خرید / سفارشات" محاسبه خواهد گردید.